CZECHMANIA.cz

Novinky

25. 10. Nejhorší je výstup k hrádku, shodnou se Adam a Simona Kotenovi

Přestože Adam nikdy nejezdil závodně, kola ho baví od mala. „Prostě takové to ježdění kolem baráku,“ jak sám říká. Zlom nastal až v roce 2012, kdy se seznámil s Jihlavskou 24 MTB. Připadalo mu to jako šílenost, jenže mu prvním závodem začala etapa nového života, začal jezdit naplno. A s tímto příběhem začal i život plný kol Simoně, která mu dělala na té první čtyřiadvacetihodinovce support. Závod ji nadchnul a tak se do něj další rok přihlásila taky. To jsou dva z mnoha životních příběhů jihlavských „bajkerů“, kteří dnes jezdí ve smíšené dvojci Jihlavské 24 MTB.

Přibližte čtenářům svoje nejen cyklistické sportovní úspěchy.

S: Jako malá jsem dělala sportovní gymnastiku a také běžecké lyžování. To vše bez větších úspěchů, ale vždy mě sport hodně bavil.
A: Ke sportu jsem měl vždy všeobecně kladný vztah. Od 6 let jsem hrál fotbal, ale bohužel jsem po 10 letech musel z důvodu svalových problémů s fotbalem skončit. Poté přišla bouřlivá éra puberťáka a sport šel na nějakou dobu stranou.

Předpokládám, že máte každý dva miláčky. Toho druhého a své kolo. Jakému tipu kola holdujete?

S: U mě je na prvním místě horské kolo. Miluji jízdu v terénu, v lese kde má člověk svůj klid. To ticho mě neskutečně nabíjí. Samozřejmě, že jezdím také na silničním kole, ale to je spíše v rámci najíždění jarních kilometrů na soustředění v zahraničí, kde jsou řidiči o trochu více ohleduplní, než u nás v ČR.
A: Pokud bych si měl vybrat, tak jednoznačně horské kolo. Jízdou v terénu si člověk neskutečně odpočine psychicky. To ticho kolem je balzám na duši a dost často si takto čistím hlavu od všedních problémů. Nevadí mi však ani silniční kolo, které je pro nás dobré na najíždění potřebných kilometrů, jen musí být člověk na českých silnicích více ve střehu.

Kdy jste začali jezdit smíšenou dvojci a proč právě tato kategorie?

A: Kategorii smíšených dvojic jsme začali jezdit v roce 2015, protože Simča přes zimní přípravu měla zdravotní problémy a nebyla 100% připravena na první závod sezony v sólo kategorii. Tak jsme si řekli proč nezkusit na jeden závod, jet smíšenou dvojici. K našemu velkému překvapení jsme tento závod vyhráli, a tím vlastně odstartovali naší bajkovou pouť v kategorii mixů, kde jsme začali postupem času sbírat cenné úspěchy.

Zúčastnili jste se mnoha závodů i v cizině. Jaké jsou rozdíly mezi závody venku a doma?

S: Rozdíl je především finanční. Co se týče startovného a věcí okolo závodu, tak jsou ceny mnohonásobně vyšší, než u nás. Ale služby pořadatelů k závodníkům jsou zase mnohem pestřejší zde doma.
A: Jak už zmínila Simča, tak rozdíl je opravdu především finanční. Startovné většinou bývá 3krát tak dražší než u nás a je to pouze startovné, které vám zaručí účast v závodě a místo v pitstopu o rozměrech 3x3m. Pokud chcete elektřinu, je to služba navíc, kterou si musíte zaplatit. Pokud by jste hledali catering jako u nás, tak bohužel. Většina závodů  tuto službu neposkytuje. Na druhou stranu mají 24 hodinové závody v cizině větší návštěvnost fanoušků, kteří neúnavně povzbuzují a vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Pevně věříme, že Jihlavská 24 MTB v roce 2020 při pořádání evropského šampionátu nezůstane pozadu a fanoušci budou na trati v hojném počtu povzbuzovat závodníky, jako to bylo zvykem roky minulé.  

Letos jste jeli mistrovství Evropy v Portugalsku. Jaké to tam bylo? A jak jste dopadly výsledkově?
 
A: Ano, letos v září jsme se zúčastnili evropského šampionátu na 24 hodin v Portugalsku, kde jsme v konečném pořadí obsadili 3. místo. Bohužel nás od samého začátku závodu provázela smůla. Hned na startu nás pořadatelé poslali do špatného koridoru a my byli nuceni startovat jako úplně poslední s další dvojící. Zbylí soupeři tuto nevýhodu neměli.
Po startu, kdy jsme se začali prodírat do předu, jsem zhruba na 4 kilometry dostal defekt, a začal tak hned na začátku nabírat ztrátu. Aby toho nebylo málo, tak ten samý problém měla Simča v následujícím okruhu a navíc se přidali problémy s přední brzdou. Po celou dobu závodu pršelo a trať byla místy opravdu velmi těžká, ale tyto podmínky měly všichni stejné a my jsme už nebyli schopni se posunout výsledkově výše. Bohužel jsme byli trochu zklamaní z některých věcí kolem závodu, ale postupem času si říkáme, že tato zkušenost za to stála a my se pokusíme poučit z chyb minulých a lépe se připravit na následující sezonu 2020.

Zpátky domů. Předpokládám, že vaše domácí trať je Jihlavská 24 MTB. V čem je krásná a v čem nepříjemná?

S: Pro mne jako ženu není nepříjemná, ale spíše obtížná část hned po startu. Legendární výjezd k hrádku, tam si člověk opravdu hrábne. A v čem je krásná? Když pominu již zmiňovaný výjezd k hrádku, tak vlastně ve všem. Tato trať je jezdivá, jsou zde pasáže, kde člověk musí opravdu zabrat, a potom zase úseky, kdy si může odpočinout a chytit svůj rytmus. A jízda v centru města, to je velký bonus, který jsem nikde jinde nezažila.

A: Pokud bych mohl začít otázkou v čem je Jihlavská 24MTB nepříjemná, tak mě napadá jediné, a to je výjezd k hrádku. Tato pasáž se musí do paměti vrýt snad každému kdo zde závodil. Strmý úsek plný kamenů a pražců dá opravdu zabrat, a s přibývajícím časem i únavou je tento zážitek ještě intenzivnější. Ale neměnil bych. Tato část trati sem prostě patří a vlastně si nedovedu představit Jihlavskou 24 MTB  bez tohoto výjezdu. Zbytek trati, alespoň pro mne, je jedna velká paráda. Rychlé pasáže střídají technické výjezdy a jízda centrem města se sjezdem legendárních schodů to jen podtrhuje. Já osobně také miluji jízdu v části trati zvané Na Plovárně, a to zejména v nočních hodinách a za jasného počasí, kdy zde bývá kouzelná atmosféra.

Jihlava byla mezinárodní organizací WEMBO ustanovena jako organizátor evropského šampionátu pro rok 2020. Má závod šanci uspět?

A+S:  Na tuto otázku si dovolíme odpovědět společně. ANO ROZHODNĚ MÁ ŠANCI USPĚT.
A: Měli jsme možnost několik let sledovat práci vás pořadatelů a za těch 9let můžeme říct, že to děláte opravdu srdcem. Snažíte se, aby si závodníci Jihlavskou 24 MTB vždy užili a domů odjížděli s dobrým pocitem i myšlenkou, že se za rok opět k vám vrátí. A to se myslím si i podařilo. Další velké plus je již zmiňovaná trať, která z velké části vede historickým  městem, kde jste v neustálem kontaktu s lidmi, kteří vás povzbuzují, a to se jen tak někde nezažije. A proto vám, všem kteří se podílíte na organizaci evropského šampionátu zde v Jihlavě, chceme poděkovat a popřát hodně štěstí s organizací. Děkujeme, že nám bláznům dopřáváte bolest, dřinu, pot i slzy, ale především radost, štěstí a kamarádství, které se na 24 hodinovkách vytváří.

6. 10. Jihlavska 24 mtb bude mistrovstvím Evropy

Už na jaře letošního roku jsme se rozhodli, že 10. ročník, který se uskuteční příští rok bude ve slavnostnějším duchu. To jsme ještě netušili, že bude vyslyšena naše kandidatura na pořádání mistrovství Evropy.

WEMBO je již mnoho let mezinárodní organizací, která sdružuje největší a nejlepší závody horských kol na 24 hodin po celém světě. Nejvyšším představitelem je pan Russell Baker z Austrálie. K jeho rukám byla zaslána žádost o přidělení šampionátu pro rok 2020. Pořadatelé si tajně přáli prorazit s jihlavským závodem více za hranice a tím propagovat závod, který se koná v Jihlavě. Na místě je i poděkování městu Jihlava a kraji Vysočina, kteří daly závodu zelenou a kandidaturu podpořily.

Čtvrtek 19. září si budeme určitě pamatovat. V naší poště se objevil email, který potvrdil úspěšnou kandidaturu a organizace WEMBO přidělila mistrovství Evropy pro rok 2020 do Jihlavy.

Je důvod slavit? Ptáme se ředitele závodu pana Jirky Holoubka. „ Samozřejmě je to pro nás a celou Jihlavu úspěch. Sejdeme se s přáteli co závod děláme, trochu to oslavíme ale jak je znám, budeme už mluvit o závodu a chystat příští ročník, abychom Evropě vyrazili dech kvalitou našeho závodu. Věřím, že naši dobrovolní pořadatelé se bude usmívat ještě více než obvykle“.

Co dodat ? Spolek Sliby-Chyby nemá ve zvyku planě slibovat, ale pořádat kvalitní závody pro bajkery a běžce. A tentokrát to bude určitě i pěkný sportovní a kulturní zážitek, především pro všechny závodníky a občany Jihlavy. Tak nezapomeňte. V červnu 26. – 28. 2020 se sejdeme v Jihlavě na Evropském šampionátu.

16. 9. Co jsme slíbili – to i plníme.

Na začátku prázdnin jsme vám slíbili, že začneme připravovat 10. ročník závodu. Přípravný tým se doteď plně věnoval naší druhé sportovní akci a to 6. ročníku Jihlavského půlmaratonu. Věříme, že někteří z vás, co máte rádi kola se nebráníte vytrvalostnímu běhu. Tak pro vás máme dobrý tip na příští rok. Až se vrátíte z dovolené a budete mít pocit, že by to chtělo shodit nějaké kilo vlastní váhy, přihlaste se na Jihlavský půlmaraton , který se běhá pravidelně druhou neděli v září. Další a podrobnější informace pak najdete na www.jihlavskypulmaraton.cz


A teď už k přípravě závodu horských kol. Zatím budeme tak trošku tajemní :-) Pochopitelně chceme aby se Vám 10. ročník líbil a tak jsme se začali scházet. Věříme, že pro vás připravíme ročník na který budete rádi vzpomínat. Jsou pro nás důležité i vaše podněty. Proto nám napište Váš názor co se Vám na závodě líbilo a naopak co by jste rádi změnili. Ctíme zásadu , že to dobré a fungující necháme a naopak nebráníme se drobným změnám, které budou k lepšímu. Pro svoje názory využijte záložku - VZKAZY zde na stránkách a nebo také možnost příspěvků na Facebooku.
 

Děkujeme za Vaši přízeň a vaši diskuzi.

11. 6. JIHLAVSKÁ 24 MTB – 10. ROČNÍK

Vážení příznivci závodu. Ať už jste závodníci, pořadatelé či diváci, kteří si přicházíte každoročně užívat náš závod, nebo jste jen někde zaregistrovali, že závod už nějakou dobu existuje tak věřte, že máme pro vás příjemnou zprávu. 10. ročník závodu JIHLAVSKÁ 24 MTB bude velkolepý. Pořadatelé se rozhodli pro uspořádání slavnostního 10. ročníku ve velkém stylu. Během celého roku budou tento závod pro vás připravovat, vymýšlet akce, kterými jej vyšperkují a udělají závodem, na který se bude vzpomínat. Smyslem je, aby všichni, kteří se závodu zúčastní, poznali, že jde o něco výjimečného. Sami k tomu můžete přispět. Sledujte od září pravidelně web jihlavska24mtb.cz kde budou všechny informace k slavnostnímu závodu.

Těšíme se na opravdovou oslavu cyklistiky. Váš pořadatelský tým.

20. 5. Jihlavská 24 MTB 2019 zná vítěze

Jihlavský vytrvalostní závod přivítal při devátém ročníku 246 závodníků. Absolutním vítězem mezi jednotlivci se stal Martin Palásek, který ujel vzdálenost 428 km. Vítězkou mezi ženami se stala Nikol Flašarová s 353 km. Blahopřejeme!

Gratulace patří nejen vítězům, ale i všem závodníkům, kteří se vydali na trať poměřit svoji vytrvalost ať už se soupeři, a nebo třeba jen sami se sebou. Závodu proběhl za příznivého počasí a bez významných komplikací.

Vydařil se i zahajovací rockový minifestival, kde vystoupily skupiny Filtr, The Shots a Buty.

Děkujeme závodníkům za početnou účast, divákům za neúnavné povzbuzování, partnerům závodu za stědrou podporu a všem dobrovolným pořadatelům za laskavou pomoc!

Fotky ze závodu budeme průběžně umísťovat v galerii webu a na facebooku.

Již nyní se můžete těšit na jubilejní 10. ročník, který se uskuteční o víkendu 22. – 24. května 2020. Přihlášky spustíme 1.března 2020.

Srdečně Vás zveme k účasti!

23. 1. Přihlášky na Jihlavskou 24 MTB 2019 jsou spuštěny!

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti v 9. ročníku vytrvalostního MTB závodu na 24 a 12 hodin. Zúčastnit se můžete v  kategorii sólo jezdců a nebo v kategorii týmů. Týmy můžou mít dva až osm členů, kteří se na trati střídají. Společně pak všichni můžete prožít parádní závod, kdy se na jedné trati potkají nejlepší vytrvalci, kteří ujedou přes 400 kilometrů s jezdci, kteří jezdí třeba i rekreačně a nastoupí do závodu v partě se svými kamarády.

Letos novinka! Závod bude trvat celých 24 hodin. Přistupujeme k pravidlům WEMBO, která říkají, že závod trvá celých 24 hodin. Tzn. start v sobotu v 11 hodin a cíl v neděli ve 12 hodin. Toto pravidlo bude platit pro všechny závody v STRONG POWER Československém seriálu 24 hodin MTB 2019.

Závod začne páteční party v doprovodu tří rockových kapel. Zahrají Filtr, The Shots a BUTY! Závodníci a jejich doprovod mají vstupné zdarma.

Děti vezměte sebou v sobotu. Bude pro ně připraven závod.

Závod je součástí STRONG POWER Československého seriálu 24 hodin MTB 2019.

My pořadatelé se těšíme! A co vy, těšíte se také?

Fakta

Jihlavská 24 MTB 2019

Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu v lesoparku Heulos a centru města se uskuteční 18. – 19. května 2019.

Zahajovací rockový festival bude 17. května 2019 v Amfiteátru Březinovy sady.

V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti

Organizátory akce jsou zapsaný spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina

www.jihlavska24mtb.cz

 

Jiří Holoubek

SLIBY – CHYBY, z.s.

t. 602 129 579

jiri.holoubek@cmss-oz.cz
21. 5. 8. ročník Jihlavské 24 MTB je v cíli

Mezinárodní mistrovství České republiky na 12 a 24 hodin MTB přivítal osmý ročník jihlavského vytrvalostního závodu. Absolutním vítězem mezi jednotlivci a misterm ČR se stal Martin Hovanec. Vítězkou mezi ženami se stala Katarína Krajňáková, která letos krátce po sobě získala mistrovský pohár na rodném Slovensku i v Česku. Blahopřejeme!

Gratulace patří nejen vítězům, ale i všem závodníkům, kteří se vydali na trať poměřit svoji vytrvalost ať už se soupeři, a nebo třeba jen sami se sebou. Závod proběhl za příznivého počasí naprosto v klidu a bez významných komplikací.

Děkujeme závodníkům za početnou účast, divákům za neúnavné povzbuzování, partnerům závodu za stědrou podporu a všem dobrovolným pořadatelům za laskavou pomoc!

Fotky ze závodu budeme průběžně umísťovat v galerii webu a na facebooku.

Osmička je za námi a již nyní se můžete těšit na příští ročník,
který se uskuteční o víkendu 17. – 19. května 2019.

Srdečně Vás zveme k účasti!

Autor fotografií: L. Jonák

18. 5. Výsledky 2018

Výsledky 2018

Výsledky závodu 2018 ZDE

3. 5. Konec elektronických přihlášek

Do závodu se nyní můžete přihlásit 18. nebo 19. května při prezenci závodníků.

Elekronické přihlašování bylo ukončeno. Závodníci se nyní mohou přihlásit 18. května od 15 do 22 hodin a 19. května od 8 do 9:30 hodin při prezenci závodníků v Amfiteátru Březinovy sady.

8. ročník se uskuteční jako Mezinárodní mistrovství České republiky v závodě na 24 a 12 hodin MTB.

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti v 8. ročníku vytrvalostního MTB závodu na 24 a 12 hodin. Zúčastnit se můžete v královské kategorii sólo jezdců a nebo v kategorii týmů. Týmy můžou mít až osm členů, kteří se na trati střídají. Společně pak všichni můžete prožít parádní závod, kdy se na jedné trati potkají nejlepší vytrvalci, kteří ujedou přes 400 kilometrů s jezdci, kteří jezdí třeba i rekreačně a nastoupí do závodu v partě se svými kamarády.

Závod začne páteční party v doprovodu tří rockových kapel. Zahrají Karel na nákupech, Imodium a Žlutý pes. Takže k 24 hodinám na kole přidáme pěkně dlouhý páteční večer.

Děti vezměte sebou v sobotu. Bude pro ně připraven závod.

Závod je součástí Československého seriálu 24 hodin MTB 2018.

My pořadatelé se těšíme! A co vy, už nemůžete nedočkavostí spát?

Fakta

Jihlavská 24 MTB 2018, Mezinárodní mistrovství ČR 2018

Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu v lesoparku Heulos a centru města se uskuteční 19. – 20. května 2018.

Zahajovací rockový festival bude 18. května 2018 v Amfiteátru Březinovy sady.

V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti

Organizátory akce jsou zapsaný spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina.

19. 2. Přihlášky na Jihlavskou 24 MTB 2018 jsou spuštěny od 1. března!

8. ročník se uskuteční jako Mezinárodní mistrovství České republiky v závodě na 24 a 12 hodin MTB.

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti v 8. ročníku vytrvalostního MTB závodu na 24 a 12 hodin. Zúčastnit se můžete v královské kategorii sólo jezdců a nebo v kategorii týmů. Týmy můžou mít až osm členů, kteří se na trati střídají. Společně pak všichni můžete prožít parádní závod, kdy se na jedné trati potkají nejlepší vytrvalci, kteří ujedou přes 400 kilometrů s jezdci, kteří jezdí třeba i rekreačně a nastoupí do závodu v partě se svými kamarády.

Závod začne páteční party v doprovodu tří rockových kapel. Takže k 24 hodinám na kole přidáme pěkně dlouhý páteční večer.

Děti vezměte sebou v sobotu. Bude pro ně připraven závod.

Závod je součástí Československého seriálu 24 hodin MTB 2018.

My pořadatelé se těšíme! A co vy, už nemůžete nedočkavostí spát?

Fakta

Jihlavská 24 MTB 2018, Mezinárodní mistrovství ČR 2018

Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu v lesoparku Heulos a centru města se uskuteční 19. – 20. května 2018.

Zahajovací rockový festival bude 18. května 2018 v Amfiteátru Březinovy sady.

V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti

Organizátory akce jsou zapsaný spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina

 

20. 5. 7. ročník Jihlavské 24 MTB je v cíli

Na tři stovky startujících přivítal sedmý ročník vytrvalostního závodu. Vítězem se stal již popáté (!) Tomáš Kozák. Tento jezdec nemá v Česku konkurenta!

Tomáš vyhrál způsobem start – cíl a svůj triumf si zkušeně hlídal před svými stíhači, druhým Ondřejem Krejčíkem a třetím Martinem Hovancem. Letos závod proběhl naprosto v klidu a bez výrazným komplikací.

Fenomenální výkon předvedl nejstarší závodník, letos sedmdesátiletý Zdeněk Kříž, který ujel 23 okruhů, tj. 202 km!

Fotky ze závodu budeme průběžně umísťovat zde, pod článkem, v galerii a na facebooku.

Sedmička je minulostí a již nyní se můžete těšit na příští ročník, který bude ve znamení osmiček. 8. ročník se uskuteční o víkendu 18. – 20. května 2018.

Srdečně Vás zveme k účasti!

Výsledky závodu Jihlavská24mtb 2017 ---  ZDE

1. 3. Přihlášky spuštěny!

Tradiční vytrvalostní závod na horských kolech Jihlavská 24 MTB se uskuteční o víkendu 19.–21. května 2017. Věříme, že tento termín přinese závodníkům příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.

Základní informace: Trať bude z velké části shodná s tratí 2016. Přemýšlíme jak naložit s úsekem „down – hill“. Sjezd je v pohodě, problémy přináší křížení s komunikací po dojezdu. Je to příliš riskantní místo. Kola v rychlosti až 60 km/h, chodci a do toho navíc občas auta! Ještě musíme rozmyslet, co s tím uděláme, případně kde nejdeme jiné místo pro zpestření okruhu. Kemp pro všechny závodníky bude v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Dokonalé zázemí s toaletami a přímo v areálu bohaté občerstvením v pivovarských stanech již od pátečního večera.

Připravili jsme osvědčený páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí jihlavští Joyners, Hodiny s hitem Stmívání a legenda českého pop – rocku TURBO!

V sobotu bude pro děti od 2 do 10 let připraven závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech.

 

FAKTA
Jihlavská 24 MTB 2017
Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu dlouhém 8 km, se uskuteční 20.–21. května 2017.
Zahajovací rockový festival bude 19. května 2017 v Amfiteátru Březinovy sady.
V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti.

Organizátory akce jsou spolek SLIBY-CHYBY, z. s. a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina.

VZOR TRIČEK

28. 11. 7. ročník se uskuteční 19.–21. května 2017

Tradiční vytrvalostní závod na horských kolech Jihlavská 24 MTB se uskuteční o víkendu 19. - 21. května 2017. Věříme, že tento termín přinese závodníkům příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.
Základní informace: Trať bude z velké části shodná s tratí 2016. Přemýšlíme jak naložit s úsekem „down – hill“. Sjezd je v pohodě, problémy přináší křížení s komunikací po dojezdu. Je to příliš riskantní místo. Kola v rychlosti až 60 km/h, chodci a do toho navíc občas auta! Ještě musíme rozmyslet, co s tím uděláme, případně kde nejdeme jiné místo pro zpestření okruhu. Kemp pro všechny závodníky bude v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Dokonalé zázemí s toaletami a přímo v areálu bohaté občerstvením v pivovarských stanech již od pátečního večera.
Přihlášky na letošní ročník Jihlavské 24 MTB, jehož spolupořadatelem je Město Jihlava spustíme  1. března 2017. Připravíme pro Vás osvědčený páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí 3 vybrané kapely. Jména interpretů oznámíme zde.
V sobotu bude pro děti od 2 do 10 let bude připraven závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech.

Fakta
Jihlavská 24 MTB 2017
Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu dlouhém 8 km, se uskuteční 20. – 21. května 2017.
Zahajovací rockový festival bude 19. května 2017 v Amfiteátru Březinovy sady.
V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti.
Organizátory akce jsou spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina.

21. 5. Poděkování

Letošní ročník byl ve znamení hned několika nej … :-)

Zdravíme Vás po závodním víkendu! Blahopřejeme vítězům v hlavních kategoriích, Kateřině Ludvíkové a Tomáši Kozákovi.

Ptáte se, co bylo nej? Padl nový rekord trati: 442 km s nastoupáním  9 360 m! Počasí bylo nejlepší ze všech ročníků. Účast závodníků byla nad očekávání nás organizátorů. A především, nikdo se vážně nezranil. Uf!

Děkujeme všem partnerům, kteří podpořili závod. Děkujeme všem našim kamarádům za dobrovolnickou pomoc. Děkujeme návštěvníkům a závodníkům za milé ohlasy po koncertě i po závodě.

V následujících dnech uveřejníme zde na webu v galerii a na fb aktuální fotografie a články. Svoje příspěvky můžete přidat na web do vzkazů nebo na fb.

Stejně jako každý rok se nás ptáte: kdy bude závod příště? Tato otázka je pro nás velkým, ale i milým závazkem do budoucna. Sledujte web a fb a vše se včas dozvíte.

Vaše SLIBY - CHYBY

ČLÁNEK MF DNES na webu zde a také v PDF

ČLÁNEK Jihlavské listy v PDF 1 a PDF 2

ČLÁNEK od Petra Havránka na blogu
http://petrhavranek1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=522807

FOTKY od uživatele blamil
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_1
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_2
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_3

FOTKY od uživatele jsphoto.cz
https://www.facebook.com/jsphotocz/posts/1773541802868624

FOTKY od uživatele cekuba
http://cekuba.rajce.idnes.cz/24_hodin_MTB_Jihlava_2016/6. 5. Aktuální zprávy

Přinášíme Vám aktuální informace a odpovědi na nejčastější otázky. Závod tu bude za pár dní. Letos 21. a 22. května. Věříme, že tento, o něco pozdější termín, přinese příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.

I letos dojde k několika úpravám. Hned ta první bude bezpochyby vítána. Kemp pro závodníky bude opět po roce v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Pit – stopy budou mít rozměr 3 x 6 m. Po jednom pit – stop budou mít k dispozici jednotlivci, dvojice, čtveřice a dva budou k dispozici pro osmičky. Dopředu avizujeme, že na louku nebudou mít povolen vjezd auta. Ta budou parkovat okolo louky výhradně na zpevněných plochách.  Stejné pravidlo jako pro auta platí pro obytná auta a přívěsy. V areálu je dobré zázemí s toaletami. K dispozici budou ve vyhrazený čas mobilní sprchy s teplou vodou. Elektřina v přiměřeném příkonu bude. Bohaté občerstvením v pivovarských stanech bude již od pátečního večera. Úschovna kol od pátku do soboty bude.

Dojde i úpravě okruhu. Vrátíme se zpět na úsek nazvaný Džungle pod Brněnským mostem. Kvůli provedeným stavebním úpravám však bude platit spíš přívlastek Betonová džungle. Pojedeme zde přes Jihlávku. Před závodem postavíme přes říčku mostek. Letos bohužel nezařadíme adrenalinový sjezd těsně před koncem okruhu při sjezdu z ulice Na stoupách. Z důvodu kolmého průjezdu přes louku.

Potěšil nás velký zájem o účast v závodě. K 3. květnu bylo přihlášeno již přes 300 závodníků. Ceny startovného zůstávají stejné jako v předchozích letech.  

Víkend s Jihlavskou 24 MTB zahájí v pátek doprovodný hudební festival. Na něm se představí kapely El´Brkas a Keks. Hlavní hvězdou večera bude orchestr The Tap Tap složený ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu v Praze. Zahájení závodu bude ve velkolepém stylu: Kola vedle kol! Kola invalidních vozíků vedle kol biků!  Závodníci a v regulované míře i jejich doprovod budou mít vstup zdarma.

V sobotu od 14 do 16h bude v Amfiteátru připraven pro děti od 2 do 10 let Kubíkův závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech. Prezentace malých závodníků začne ve 13h na místě. Startovné  je zdarma.

Další hudební vystoupení pro Vás a především pro Váš doprovodný tým bude připraveno v sobotu od 20 h v pivovarském stanu.

Vyhlášení výsledků 12 hodinovky proběhne v neděli od 9 h. Vítěze 24 hodinovky vyhlásíme ve 13 h.

Těšíme se na Vás!
SLIBY – CHYBY, o.s.

 

4. 5. Kubíkův dětský závod

„Kubíkův dětský závod“ závod dětí na odrážedlech, koloběžkách a kolech do 10ti let věku,

ročník narození 2006 – 2015.
Partnerem závodu je firma MASPEX Czech s.r.o. www.maspex.cz

Program – sobota 21. května 2016
- 13.00 – 14.00 presentace závodníků v areálu letního kina
STARTOVNÉ ZDARMA
- 14.00 start jednotlivých závodů rozdělených dle věku závodníků
- 16.00 ukončení závodu

Vyhlášení vítězů ihned po dojetí jednotlivých kategorií.

 

2. 5. Zlevněné startovné pouze do zítra 2. 5. 2016

Pozor zítra končí možnost registrace za zlevněné startovné.

Ceny startovného     do 2. května   po 2. květnu

Závod na 24 hodin     900,–               1200,–

Závod na 12 hodin     700,–               900,–

7. 4. Záznam trati 6. ročník

1. 2. REGISTRACE SPUŠTĚNA

Kuchyňa
okres Malecky

24 hodin MTBike Jam
30. 4.– 1. 5.
www.24mtbikejam.sk
Jihlava Jihlavská 24 MTB 21. 5.–22. 5. 
www.jihlavska24mtb.cz

Belá - Nižné
Kamence
okres Žilina  

Festina 24 hodin MTB 4. 6.–5. 6.
www.24mtb.eu
Náchod
Náchodská 24 hours MTB 2. 7.– 3. 7.
nachodska24hoursmtb.cz

Opava – Raduň
Vyhlášení výsledků seriálu

24 hodin NO LIMIT 16. 7.– 17. 7.

www.24hodinnolimit.cz

Koncert:  18:30 El´brkas  /  20:15 The Tap Tap  /  21:30 Keks

28. 12. Pozvánka na ples

Partneři závodu

TOPlist
GEO: ,