21. 1. 2020
Hvězdou mistrovství bude kapela XIII. století

Jihlavská 24 MTZ má za sebou již devět ročníků. Na závodě každoročně nechybí ani kulturní program a zajímavé kapely.

Večerní zábava nesmí chybět ani u závodu mistrovství Evropy. Hvězdou letošního jubilejního 10. ročníku bude známá jihlavská kapela XIII. století v čele s Petrem Štěpánem. A kdo další zahraje? Účast přislíbily také kapely Shadowplay a Oceán. K nim budou hrát na chuťové buňky i dobrá jídla a pití, vše začíná v páteční večer 26. června 2020.

10 let – 10 koncertů
Pořadatelé ze spolku Sliby-chyby věděli už od prvního ročníku, že kulturní program závod zatraktivní a závodníkům i Jihlavanům přinese nejen sportovní ale i kulturní zážitek. Při organizaci takové akce však musíte mít i štěstí. Pořadatelé ho však při přípravě 1. ročníku měli dostatek. Vyšlo krásné počasí, na chvíli se objevilo i slunce a krátký páteční deštík všem jen vyčistil hlavy na večerní koncert kapely UDG.

„Kapela na koncert v Jihlavě kývla, přestože náš spolek, stejně jako mnoho dalších věcí bylo před prvním ročníkem neznámých. UDG ale nakonec slíbili, že se v budoucnu rádi vrátí a na závodě znovu zahrají,“ vzpomíná ředitel závodu Jirka Holoubek. Diváci přijali koncert při prvním ročníku s nadšením, a tak pořadatelé oslovili další kapely. Závodníci poté mohli 10 let vždy v pátek před závodem ještě zatancovat a nabít energii na 24 hodin pořádné dřiny.

Wohnout, Jelen, Divokej Bill a další…
Další kapelou, která při Jihlavské MTB 24 zahrála, je Wohnout. Kluci z Wohnoutů zůstali dokonce až do sobotního rána, kdy si statečně stoupli na start a společně se závodníky si na jedno kolo vyzkoušeli jihlavskou trať.

Velkou neznámou byla kapela Jelen, která zahrála na třetím ročníku závodu. Český šoubyznys je ještě neznal a pořadatelé si nebyli jistí, jestli se budou publiku líbit. Přes zimu ale vydali CD a zabodovali především u diváků pěknou melodickou muzikou. Dostali ocenění „skokan roku“ a na jaře se o ně prala televize i rádia. U nás ale hráli ještě předtím, než byli známí a předvedli parádní koncert, který přitáhl davy diváků.

Až s koncertem Divokého Billa si pořadatelé uvědomili, jak důležité je počasí. „Od vystoupení jsme si slibovali, že natáhne diváky a zahrají svoje nejznámější hity. Všechno ale pokazilo počasí. V den koncertu bylo na květen velmi chladno, každou chvilku pršelo. 72 platících diváků je noční můra pro každého pořadatele. Ani kapela nebyla zrovna ve formě a není se co divit. Pár mokrých a promrzlých diváků rozhodně nebylo to, co by koncert pozvedlo. Naštěstí nás takové počasí potkalo jen jednou a tak všechna další vystoupení byla parádní. Závod si vybudoval pěknou tradici a Jihlava už ví, že sport a kultura jde dohromady,“ vypráví Ivo Renza, jeden z pořadatelů.

Na Jihlavské MTB 24 dále zahrála například kapela MIG 21 s Jirkou Macháčkem nebo Žlutý pes s Ondřejem Hejmou. Cestu si do Jihlavy našel i Adam Mišík, kapela Buty, Turbo, Keks nebo Shobull band. „Velmi netrpělivě jsme očekávali příjezd a vystoupení skupiny The Tap-Tap, musím říct, že jejich životní optimismus byl nakažlivý a tento koncert byl jeden z mých oblíbených,“ doplňuje Jirka Holoubek.

„Přejeme všem účastníkům a divákům nejen sportovní zážitky a nezapomeňte, že v pátek před závodem 26. června se bude na Leťňáku v Jihlavě zase zpívat a tancovat. Potkáme se a užijeme si příjemnou zábavu,“ přeje za pořadatelský tým Ivo Renza.
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor