28. 4. 2021
Mistrovství Evropy ve 24 hodinovém závodě na kolech se uskuteční příští rok

Jihlava měla letos od 26. do 27. června hostit 24 hodinové Mistrovství Evropy horských kol 2021. Pořadatelem akce byl organizací WEMBO ustanoven spolek SLIBY – CHYBY, který v Jihlavě každoročně pořádá vytrvalostní závod horských kol Jihlavská 24 MTB. Závod se ale musí kvůli současnému šíření pandemie nemoci COVID-19 o rok posunout. Organizace WEMBO již stanovila nový termín ME v Jihlavě, a to na 18. až 19. června 2022.


Jihlavská 24 MTB se měla tento rok jet již po desáté. Letos navíc jako 24 hodinové Mistrovství Evropy horských kol. Vzhledem k současné situaci ohledně šíření pandemie koronaviru a různým přístupům evropských států k omezením sportovních akcí, vydala 14. dubna 2021 organizace WEMBO rozhodnutí o přesunu termínu závodu na červen příštího roku.

Startovné všech registrovaných závodníků bude automaticky přesunuto do příštího roku. Pokud se některý z registrovaných závodníků nemůže akce v termínu od 18. do 19. června 2022 zúčastnit, bude mu poplatek za startovné vrácen prostřednictvím pořadatele – spolku Sliby Chyby, z. s.

„Závod se uskuteční. Očkování proti Covidu probíhá v celé Evropě. To dává nám pořadatelů i závodníkům víru, že vše je na dobré cestě. Zdraví je vždy na prvním místě a proto rozhodnutí WEMBO respektujeme. Navíc máme o další rok více času na přípravu závodů, takže nic nepodceníme a příští rok oslavíme kromě desátého startovního výstřelu i konec mimořádných opatření,“ uvedl ředitel závodu Jihlavská 24 MTB Jiří Holoubek.

Registrační listina byla pro závodníky spuštěna v listopadu, a to na webové stránce závodu Jihlavská 24 MTB www.jihlavska24mtb.cz, kde naleznete také rozpis soutěžních kategorií a další užitečné informace týkající se například přesunu závodu i vrácení plateb za startovné. Veškeré informace o Sólovém 24 hodinové Mistrovství Evropy horských kol 2022 WEMBO naleznete na www.wembo.com.au.




sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor