16. 2. 2020
Do Jihlavské 24 MTB se již přihlásilo přes 300 závodníků

Jihlava bude hostit sólové 24 hodinové Mistrovství Evropy horských kol 2020. Pořadatelem akce byl organizací WEMBO ustanoven spolek SLIBY – CHYBY, který v Jihlavě každoročně pořádá vytrvalostní závod horských kol Jihlavská 24 MTB. Závod se uskuteční od 26. do 28. června 2020 a jeho součástí budou kromě sólového mistrovství i tradiční kategorie pro vícečlenné týmy nebo oblíbený dětský závod.

Jihlavská 24 MTB se příští rok pojede již po desáté. Kvalitu závodu, který se za dekádu svého pořádání stal pro Jihlavu každoroční tradicí, letos potvrdila i mezinárodní organizace WEMBO, která dala Jihlavě zelenou pro pořádání evropského mistrovství.

Do konce března za snížené startovné!
Registrační listina byla pro závodníky spuštěna v listopadu, a to na webové stránce závodu Jihlavská 24 MTB www.jihlavska24mtb.cz, kde naleznete také fotogalerii, rozpis soutěžních kategorií i další užitečné informace například o ubytování nebo parkování v Jihlavě. K únoru letošního roku se do Jihlavské 24 MTB a ME horských kol 2020 přihlásilo více než 300 závodníků. Mezi nimi jsou jednotlivci i týmy nejen z České republiky, ale také z Dánska, Francie, Portugalska, Španělska nebo Itálie.

Elektronické přihlášky lze zasílat až do konce května, poslední možnost přihlášení do závodu bude také před startem ve dnech konání závodu. Do 31. března je startovné za sníženou cenu, celkový přehled cen naleznete na stránce www.jihlavska24mtb.cz/propozice.

„V rámci startovného je možné si zarezervovat pit stop a místo pro parkování či karavan, jejichž počty jsou ale omezené. Pro každého návštěvníka bude také připraveno místo v kempu pro vlastní stan,“ doplnil ředitel závodu Jiří Holoubek. V případě parkovacích míst je možné využít některé ze zdarma přístupných parkovišť města Jihlavy, které jsou po záložkou „Parkování“ k nalezení zde.

Sliby-Chyby, z. s.
Zapsaný spolek SLIBY – CHYBY byl založen roku 2010 šesticí kamarádů a aktivních sportovců, kteří se rozhodli uspořádat vlastní vytrvalostní závod horských kol Jihlavská 24 MTB netradičně, uprostřed krajského města Vysočiny. Za čtyři roky se jejich pořadatelská činnost rozšířila o běžecký závod Jihlavský půlmaraton, spolek se stal také regionálním koordinátorem soutěže Do práce na kole spolku AutoMat. Oba vytvalostní závody zaujaly překvapivé množství sportovců nejen z Vysočiny, a tak se rozhodli pokračovat dál. Kvalita závodů se v průběhu let zvyšovala, stejně tak počet závodníků i diváků. Dosavadním vrcholem a zároveň i darem k 10 narozeninám závodu Jihlavská 24 MTB bylo obdržení pořadatelské licence pro mistrovství Evropy ve 24 hodinovém závodu horských kol mezinárodní organizací WEMBO.

WEMBO (World Endurance Mountain Bike Organisation)
Společnost WEMBO byla založena Russellem Bakerem v září 2011, aby vyplnila prázdné místo, když v roce 2011 nebylo uspořádáno Mistrovství světa v sólo 24 hodinovém závodu horských kol. WEMBO je skupina podobně zaměřených klubů a promotérů z celého světa s hlubokými zkušenostmi s pořádáním 24 hodinových závodů horských kol. Tyto kluby a promotéři se dohodli na pořádání každoročního mistrovství světa v 24 hodinovém sólo závodu horských kol, kontinentálních soutěží a akreditovaných soutěží podřízených WEMBO k zajištění budoucnosti 24 hodinových závodů horských kol na nejvyšší úrovni a vyhovění potřebám závodníků.

Ředitel závodu
Jiří Holoubek
GSM: +420 602 129 579
E-mail:   jiri.holoubek@cmss-oz.cz
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor
sponzor