Československý seriál 24 hodin MTB

CZECHMANIA.cz

Novinky

19. 2. Přihlášky na Jihlavskou 24 MTB 2018 jsou spuštěny od 1. března!

8. ročník se uskuteční jako Mezinárodní mistrovství České republiky v závodě na 24 a 12 hodin MTB.

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti v 8. ročníku vytrvalostního MTB závodu na 24 a 12 hodin. Zúčastnit se můžete v královské kategorii sólo jezdců a nebo v kategorii týmů. Týmy můžou mít až osm členů, kteří se na trati střídají. Společně pak všichni můžete prožít parádní závod, kdy se na jedné trati potkají nejlepší vytrvalci, kteří ujedou přes 400 kilometrů s jezdci, kteří jezdí třeba i rekreačně a nastoupí do závodu v partě se svými kamarády.

Závod začne páteční party v doprovodu tří rockových kapel. Takže k 24 hodinám na kole přidáme pěkně dlouhý páteční večer.

Děti vezměte sebou v sobotu. Bude pro ně připraven závod.

Závod je součástí Československého seriálu 24 hodin MTB 2018.

My pořadatelé se těšíme! A co vy, už nemůžete nedočkavostí spát?

Fakta

Jihlavská 24 MTB 2018, Mezinárodní mistrovství ČR 2018

Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu v lesoparku Heulos a centru města se uskuteční 19. – 20. května 2018.

Zahajovací rockový festival bude 18. května 2018 v Amfiteátru Březinovy sady.

V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti

Organizátory akce jsou zapsaný spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina

 

20. 5. 7. ročník Jihlavské 24 MTB je v cíli

Na tři stovky startujících přivítal sedmý ročník vytrvalostního závodu. Vítězem se stal již popáté (!) Tomáš Kozák. Tento jezdec nemá v Česku konkurenta!

Tomáš vyhrál způsobem start – cíl a svůj triumf si zkušeně hlídal před svými stíhači, druhým Ondřejem Krejčíkem a třetím Martinem Hovancem. Letos závod proběhl naprosto v klidu a bez výrazným komplikací.

Fenomenální výkon předvedl nejstarší závodník, letos sedmdesátiletý Zdeněk Kříž, který ujel 23 okruhů, tj. 202 km!

Fotky ze závodu budeme průběžně umísťovat zde, pod článkem, v galerii a na facebooku.

Sedmička je minulostí a již nyní se můžete těšit na příští ročník, který bude ve znamení osmiček. 8. ročník se uskuteční o víkendu 18. – 20. května 2018.

Srdečně Vás zveme k účasti!

Výsledky závodu Jihlavská24mtb 2017 ---  ZDE

1. 3. Přihlášky spuštěny!

Tradiční vytrvalostní závod na horských kolech Jihlavská 24 MTB se uskuteční o víkendu 19.–21. května 2017. Věříme, že tento termín přinese závodníkům příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.

Základní informace: Trať bude z velké části shodná s tratí 2016. Přemýšlíme jak naložit s úsekem „down – hill“. Sjezd je v pohodě, problémy přináší křížení s komunikací po dojezdu. Je to příliš riskantní místo. Kola v rychlosti až 60 km/h, chodci a do toho navíc občas auta! Ještě musíme rozmyslet, co s tím uděláme, případně kde nejdeme jiné místo pro zpestření okruhu. Kemp pro všechny závodníky bude v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Dokonalé zázemí s toaletami a přímo v areálu bohaté občerstvením v pivovarských stanech již od pátečního večera.

Připravili jsme osvědčený páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí jihlavští Joyners, Hodiny s hitem Stmívání a legenda českého pop – rocku TURBO!

V sobotu bude pro děti od 2 do 10 let připraven závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech.

 

FAKTA
Jihlavská 24 MTB 2017
Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu dlouhém 8 km, se uskuteční 20.–21. května 2017.
Zahajovací rockový festival bude 19. května 2017 v Amfiteátru Březinovy sady.
V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti.

Organizátory akce jsou spolek SLIBY-CHYBY, z. s. a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina.

VZOR TRIČEK

28. 11. 7. ročník se uskuteční 19.–21. května 2017

Tradiční vytrvalostní závod na horských kolech Jihlavská 24 MTB se uskuteční o víkendu 19. - 21. května 2017. Věříme, že tento termín přinese závodníkům příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.
Základní informace: Trať bude z velké části shodná s tratí 2016. Přemýšlíme jak naložit s úsekem „down – hill“. Sjezd je v pohodě, problémy přináší křížení s komunikací po dojezdu. Je to příliš riskantní místo. Kola v rychlosti až 60 km/h, chodci a do toho navíc občas auta! Ještě musíme rozmyslet, co s tím uděláme, případně kde nejdeme jiné místo pro zpestření okruhu. Kemp pro všechny závodníky bude v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Dokonalé zázemí s toaletami a přímo v areálu bohaté občerstvením v pivovarských stanech již od pátečního večera.
Přihlášky na letošní ročník Jihlavské 24 MTB, jehož spolupořadatelem je Město Jihlava spustíme  1. března 2017. Připravíme pro Vás osvědčený páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí 3 vybrané kapely. Jména interpretů oznámíme zde.
V sobotu bude pro děti od 2 do 10 let bude připraven závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech.

Fakta
Jihlavská 24 MTB 2017
Závod jednotlivců, dvou až osmičlenných týmů na okruhu dlouhém 8 km, se uskuteční 20. – 21. května 2017.
Zahajovací rockový festival bude 19. května 2017 v Amfiteátru Březinovy sady.
V rámci doprovodného programu se uskuteční závod pro děti.
Organizátory akce jsou spolek Sliby – Chyby a Statutární město Jihlava, hlavním partnerem závodu je společnost Nekoklima. Závod podporuje Kraj Vysočina.

21. 5. Poděkování

Letošní ročník byl ve znamení hned několika nej … :-)

Zdravíme Vás po závodním víkendu! Blahopřejeme vítězům v hlavních kategoriích, Kateřině Ludvíkové a Tomáši Kozákovi.

Ptáte se, co bylo nej? Padl nový rekord trati: 442 km s nastoupáním  9 360 m! Počasí bylo nejlepší ze všech ročníků. Účast závodníků byla nad očekávání nás organizátorů. A především, nikdo se vážně nezranil. Uf!

Děkujeme všem partnerům, kteří podpořili závod. Děkujeme všem našim kamarádům za dobrovolnickou pomoc. Děkujeme návštěvníkům a závodníkům za milé ohlasy po koncertě i po závodě.

V následujících dnech uveřejníme zde na webu v galerii a na fb aktuální fotografie a články. Svoje příspěvky můžete přidat na web do vzkazů nebo na fb.

Stejně jako každý rok se nás ptáte: kdy bude závod příště? Tato otázka je pro nás velkým, ale i milým závazkem do budoucna. Sledujte web a fb a vše se včas dozvíte.

Vaše SLIBY - CHYBY

ČLÁNEK MF DNES na webu zde a také v PDF

ČLÁNEK Jihlavské listy v PDF 1 a PDF 2

ČLÁNEK od Petra Havránka na blogu
http://petrhavranek1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=522807

FOTKY od uživatele blamil
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_1
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_2
http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2016_3

FOTKY od uživatele jsphoto.cz
https://www.facebook.com/jsphotocz/posts/1773541802868624

FOTKY od uživatele cekuba
http://cekuba.rajce.idnes.cz/24_hodin_MTB_Jihlava_2016/6. 5. Aktuální zprávy

Přinášíme Vám aktuální informace a odpovědi na nejčastější otázky. Závod tu bude za pár dní. Letos 21. a 22. května. Věříme, že tento, o něco pozdější termín, přinese příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.

I letos dojde k několika úpravám. Hned ta první bude bezpochyby vítána. Kemp pro závodníky bude opět po roce v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Pit – stopy budou mít rozměr 3 x 6 m. Po jednom pit – stop budou mít k dispozici jednotlivci, dvojice, čtveřice a dva budou k dispozici pro osmičky. Dopředu avizujeme, že na louku nebudou mít povolen vjezd auta. Ta budou parkovat okolo louky výhradně na zpevněných plochách.  Stejné pravidlo jako pro auta platí pro obytná auta a přívěsy. V areálu je dobré zázemí s toaletami. K dispozici budou ve vyhrazený čas mobilní sprchy s teplou vodou. Elektřina v přiměřeném příkonu bude. Bohaté občerstvením v pivovarských stanech bude již od pátečního večera. Úschovna kol od pátku do soboty bude.

Dojde i úpravě okruhu. Vrátíme se zpět na úsek nazvaný Džungle pod Brněnským mostem. Kvůli provedeným stavebním úpravám však bude platit spíš přívlastek Betonová džungle. Pojedeme zde přes Jihlávku. Před závodem postavíme přes říčku mostek. Letos bohužel nezařadíme adrenalinový sjezd těsně před koncem okruhu při sjezdu z ulice Na stoupách. Z důvodu kolmého průjezdu přes louku.

Potěšil nás velký zájem o účast v závodě. K 3. květnu bylo přihlášeno již přes 300 závodníků. Ceny startovného zůstávají stejné jako v předchozích letech.  

Víkend s Jihlavskou 24 MTB zahájí v pátek doprovodný hudební festival. Na něm se představí kapely El´Brkas a Keks. Hlavní hvězdou večera bude orchestr The Tap Tap složený ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu v Praze. Zahájení závodu bude ve velkolepém stylu: Kola vedle kol! Kola invalidních vozíků vedle kol biků!  Závodníci a v regulované míře i jejich doprovod budou mít vstup zdarma.

V sobotu od 14 do 16h bude v Amfiteátru připraven pro děti od 2 do 10 let Kubíkův závod na odrážedlech, koloběžkách a kolech. Prezentace malých závodníků začne ve 13h na místě. Startovné  je zdarma.

Další hudební vystoupení pro Vás a především pro Váš doprovodný tým bude připraveno v sobotu od 20 h v pivovarském stanu.

Vyhlášení výsledků 12 hodinovky proběhne v neděli od 9 h. Vítěze 24 hodinovky vyhlásíme ve 13 h.

Těšíme se na Vás!
SLIBY – CHYBY, o.s.

 

4. 5. Kubíkův dětský závod

„Kubíkův dětský závod“ závod dětí na odrážedlech, koloběžkách a kolech do 10ti let věku,

ročník narození 2006 – 2015.
Partnerem závodu je firma MASPEX Czech s.r.o. www.maspex.cz

Program – sobota 21. května 2016
- 13.00 – 14.00 presentace závodníků v areálu letního kina
STARTOVNÉ ZDARMA
- 14.00 start jednotlivých závodů rozdělených dle věku závodníků
- 16.00 ukončení závodu

Vyhlášení vítězů ihned po dojetí jednotlivých kategorií.

 

2. 5. Zlevněné startovné pouze do zítra 2. 5. 2016

Pozor zítra končí možnost registrace za zlevněné startovné.

Ceny startovného     do 2. května   po 2. květnu

Závod na 24 hodin     900,–               1200,–

Závod na 12 hodin     700,–               900,–

7. 4. Záznam trati 6. ročník

1. 2. REGISTRACE SPUŠTĚNA

Kuchyňa
okres Malecky

24 hodin MTBike Jam
30. 4.– 1. 5.
www.24mtbikejam.sk
Jihlava Jihlavská 24 MTB 21. 5.–22. 5. 
www.jihlavska24mtb.cz

Belá - Nižné
Kamence
okres Žilina  

Festina 24 hodin MTB 4. 6.–5. 6.
www.24mtb.eu
Náchod
Náchodská 24 hours MTB 2. 7.– 3. 7.
nachodska24hoursmtb.cz

Opava – Raduň
Vyhlášení výsledků seriálu

24 hodin NO LIMIT 16. 7.– 17. 7.

www.24hodinnolimit.cz

Koncert:  18:30 El´brkas  /  20:15 The Tap Tap  /  21:30 Keks

28. 12. Pozvánka na ples

2. 12. Nové video města Jihlavy

18. 5. Šamanské rituály přinesly závodu slunce

Společné přání pořadatelů i závodníků se vyplnilo. 5. ročník závodu se uskutečnil za krásného počasí.
Blahopřejeme novým mistrům ČR pro rok 2015, Janě Doležalové a Ondřejovi Krejčíkovi! Oceňujeme výkon všech závodníkům, kteří se postavili na start a závod dokončili. Vám, kterým zdravotní stav či úraz neumožnily slavnostní průjezd cílem, přejeme brzké uzdravení. Někteří jste doslova překonali sami sebe, když jste se napoprvé vydali na závod trvající celých 24 hodin. Sledujte náš web v sekci galerie a FB, budeme zde postupně uveřejňovat fotky o postřehy z letošního závodu. Vážíme si vašeho zájmu a těší nás, že hned po skončení se ptáte na termín 6. ročníku a říkáte, „Přijdeme zase!“

Těším se na vás také!
Pořadatelský tým SLIBY - CHYBY

FOTKY ZE ZÁVODŮ:
https://www.facebook.com/pages
/Jsphotocz/1431248350431306

http://pavel464.rajce.idnes.cz/24mtb-Jihlava-2015-sobota/

http://pavel464.rajce.idnes.cz/24mtb-Jihlava-2015-nedele/

http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2015_1/

http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2015_2/

http://blamil.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_2015_3/

http://veronikalangova.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24MTB_15.-17.5.2015/

http://cor-sport.rajce.idnes.cz/Jihlavska_24h_2015/

http://xichty.cz/report/jihlavska-24-mtb-2015-jihlava-15-05-15/

http://bohous69.rajce.idnes.cz/jihlavska_24_MTB_2015_pripravy/

http://bohous69.rajce.idnes.cz/jihlavska_24_MTB_2015_sobota/

http://bohous69.rajce.idnes.cz/jihlavska_24_MTB_2015_nedele/

https://plus.google.com/photos/+PavelHolecek1/albums/6152342877698624593?banner=pwa

http://dvorakpetr.rajce.idnes.cz/24mtb_2015

ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ:
MF DNES Vysočina strana B1 a strana B4
Jihlavské Listy strana 16 a strana 6

13. 5. NEJRYCHLEJŠÍ KOLO

UPŘESNĚNÍ SJEZDU ZE SCHODŮ NA PARKÁNU
Z parkánu povede trať po nových kovových schodech, odtud po průjezdu zahrádkou restaurace budete zatáčet doleva a po dalších nových kamenných schodech, potom hned doprava na druhou stranu ulice Brněnská. A dále Brněnskou ulicí k Lazebnické.

Nejrychlejší kolo budeme měřit v neděli od 2:00 h do 4:00 h. Soutěže se  mohou zúčastnit jen ti závodníci, kteří do neděle 2:00h ujedou minimálně 5 okruhů. Aby to nebylo jednoduché, musí závodník v měřenou dobu mezi 2:00 a 4:00 hodinou ujet alespoň dvě celá kola. Cílem je oživit dění na trati v tuto jindy ospalou dobu a umožnit i členům štafet se této soutěže zúčastnit.

Cena pro jezdce s nejrychlejším časem je více než lákavá: světlo na kolo od společnost RATTLER v ceně 5 980 Kč!

11. 5. Trať pro závod Jihlavská 24 MTB 2015

Začíná už platit, že kde se pořadatelé rozhodnou vést trať, tam se zaručeně začne rekonstruovat silnice, kanalizace nebo se, jako v případě DŽUNGLE, staví retenční nádrž. Jako magnet působí trať nejen na stavaře, ale naštěstí i stále na závodníky. A že je vždy velmi kvalitní a dobře připravená dokazuje, že se sem závodníci nejen rádi vrací, ale začíná se prosazovat i u bikerů ze Slovenska, Rakouska a Německa.

Na co se letos mohou závodníci těšit? Základ okruhu zůstává stejný - pořadatelé si zakládají na tom, že trať je částečně v centru města a závodníkům se tak rychle střídají nejen povrchy pod koly jejich kol, ale i profil tratě, který je udržuje ve střehu. Krátká prudká stoupání střídají volnější pasáže a tento styl jízdy dokázal utahat již nejednoho favorita. V centru města čekají závodníka nepříjemné kostky, ale i velmi příjemní a fandící diváci. Každým rokem se trať podle možností nepatrně mění. Letos se pořadatelé rozhodli poprvé zařadit pro odvážné prudký sjezd jako zkratku tratě. Nic ale není zadarmo - tento typický downhill sice zkrátí závodníkovi trať, ale bude vyžadovat jistou technickou vyspělost.

Po ostrém startu v areálu Heulos čekají závodníky tyto úseky:

ALPE d´HRÁDEČEK – nejprudší stoupání hned po startu. Celé stoupání stěžuje i nepříjemný terén.

HOUBIČKOVÁ ALEJ – dlouhé mírné stoupání na Březinkách, které bere hodně sil především v závěru závodu.

STAIRWAY TO HAVEN – další prudké stoupání především přes kořeny stromů.

SINGLE TRACK ZAHRÁDKY – technicky náročný úsek, který za deště patří k tomu nejtěžšímu na trati

IRSKÁ LAVICE – přírodní val v prostoru Staré Plovárny

STŘEDOVĚKÁ STEZKA – krátký kamenný výjezd od Jihlavské ZOO

SCHODY D1 – asi nejatraktivnější a divácky nejzajímavější místo, zde závodníci sjíždí po 16 schodech přímo na zahrádku restaurace

JIHLAVSKÉ STONEHENGE – zajímavě provedený kruhový objezd, který skýtá atraktivní pohled pro závodníka

DOWNHILL – nově zařazený prvek, umožňuje technicky zdatným závodníkům zkrátit si trať prudkým sjezdem.

Pořadatelé pro letošní ročník připravili i drobné organizační změny. Trasa se bude poprvé plánovaně měnit po 22 hodině. Závodníci budou odkloněni z náměstí a pojedou od Jakubského kostela přímo do ulice Hluboká.

Nejrychlejší kolo se bude netradičně měřit v době od 02 – 04 hodin. V tomto rozmezí tak bude záležet nejen na rychlosti závodníka, ale prověří i noční osvětlení adeptů na nejrychlejší kolo.

Poslední novinkou bude mobilní noční hlídka pořadatelů, která bude dohlížet nejen nad bezpečností závodníků ale i na dodržování pravidel závodu. V tom jim budou pomáhat i dva pevné mezičasy na trati.

29. 4. MISTROVSKÉ DRESY A PRIZE MONEY

Dovolujeme si vám představit design dresu pro Mistra České republiky v závodu na 24 hodin MTB 2015! Dres Mezinárodního mistra České republiky obléknou vítězní borci v kategorii sólo mužů i žen, jednotlivců, dvojic a čtveřic bez rozdílu věku, tzn. absolutní vítěz. Vítězové kategorie OPEN sólo muži i ženy, obdrží finanční prémii 3 000, 2 000 a 1 000 Kč za 1., 2. a 3. místo.

27. 4. PITNOU VODU ZAJISTÍ CRYSTALIS

Máme skvělou zprávu pro závodníky ve všech kempech. Pitná voda bude k dispozici všude! A nejen studená. Díky laskavé nabídce společnosti Crystalis budou ve všech kempech umístěny výdejní automaty na pitnou vodu. Ve většině případů (všude mimo ZOO) navíc i s nabídkou horké vody. Například pro přípravu, horkých nápojů či instantních pokrmů.

Poznámka k elektřině: není možné ji přivést do kempu u ZOO, jinak bude k dispozici všude. (samozřejmě v kapacitě dané přípojným místem)

15. 4. Jihlavou se prožene cyklojízda

Ať už jste milovníkem silničních nebo horských kol, vrcholovým sportovcem nebo hobíkem, který šlápne do pedálů ve chvíli, kdy si chce užít příjemnou chvíli nebo zajet do obchodu na nákup, měli byste se zapojit do velké společné cyklojízdy, kterou bude ve středu 22. dubna hostit Jihlava.

V rámci přípravy akce Do práce na kole a Dne Země, chceme demonstrovat svou cyklistickou pospolitost. Všichni společně, jak výkonnostní sportovci, tak rekreační výletníci, můžeme vytvořit jednu velkou cyklistickou tlupu, která se prožene městem. Vyzýváme rodiče, ať vezmou děti a naopak děti, ať přemluví rodiče. A ať se společně jdou na chvíli projet nenáročným okruhem, o délce necelých deseti kilometrů.

Sraz všech účastníků je v 17 hodin u morového sloupu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Zde bude po celý den infostánek SLIBY – CHYBY. Odjezd je naplánován na 17.30. Cíl vyjížďky je na nádvoří jihlavského pivovaru, kde všichni účastníci dostanou od partnera akce, Pivovarů Lobkowicz, nápoj zdarma. Mohou si dopřát i něco z bohaté nabídky občerstvení. Zájemcům pak pořadatelé nabízejí zdarma i komentovanou exkurzi do jihlavského pivovaru.

Fakta o akci
Termín: Středa 22. dubna 2015
Start: Masarykovo náměstí v Jihlavě, 17.30
Cíl: nádvoří pivovaru v Jihlavě, kolem 18.30
Délka trati: 8 km
Trasa: Masarykovo nám. – ulice Benešova – Věžní – Matky Boží – Masarykovo náměstí – ulice Křížová – Tolstého – Tyršova – Plukovníka Švece – Majakovského – park Keťásek – ulice U Tunelu – Mostecká – cyklostezka Český Mlýn – ulice Na Dolech – S. K. Neumanna – Vrchlického – nádvoří Pivovaru Jihlava

4. 4. NA 24 HODINOVCE PRO VÍCE NEŽ 3 000 ZÁVODNÍKŮ SE BYDLÍ OKOLO CELÉ TRATI.

NA 24 HODINOVCE PRO VÍCE NEŽ 3 000 ZÁVODNÍKŮ SE BYDLÍ OKOLO CELÉ TRATI. PODOBNÉ TO BUDE LETOS I V JIHLAVĚ.

Milane, víme, že po dvou letech kdy jsi byl vedoucím cateringu jsi přijal pro letošní rok pozici člověka, který bude organizovat ubytovávání závodníků. Bylo to těžké rozhodnutí?

Catering jsem dělal dva roky a ubytování na louce jsem měl na starost ještě k již zmíněnému cateringu. Letos občerstvení převzaly holky a já mám jen kempy.

Proč je letošní ubytování závodníků a jejich doprovodu tak složité?

Pro letošní ročník se museli pořadatelé vypořádat s absencí ubytovacího prostoru, který závodníkům sloužil po 4 roky. Mluvím o louce v lesoparku Heulos, která sousedí s areálem letního kina. Tato lokalita prošla rekonstrukcí a revitalizací. V současné době jsme v období, kdy je na louce zaseto a je doba klidu a odpočinku. Tudíž není možný vstup na louku. Právě proto se muselo najít náhradní řešení a to nebylo jednoduché.

Kde budou jednotlivé kempy?

V nabídce je více míst. Kempy jsou podél tratě a závodníci jimi většinou projíždí. Jsou mj. na těchto místech: parkovací plocha na louce u letního kina, louka u ZOO, parkoviště magistrátu, parkoviště PSJ, parkoviště v Křížové ulici a Masarykovo náměstí.

Jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Co zajímavého přinese toto bydlení okolo tratě?

No, po pravdě mě nic nenapadá, ale jinak to prostě nejde. Snad jen, že táboření na jihlavském hlavním náměstí tu ještě nebylo. J Je to situace, která se musela vyřešit, a řešením je více kempů na různých místech. Závodníci však nepřijedou kempovat, ale závodit. Proto si myslím, že jednu nebo dvě noci se to zvládnout dá.

Jak bude vypadat vlastní organizace příjezdu závodníků do Jihlavy a jejích ubytování?

Závodníci si při přihlašování vybírají kemp. Takže vědí, kde se budou ubytovávat a kam mají nasměrovat svoje vozy. V jednotlivých kempech budou pořadatelé, kteří budou organizovat příjezd závodníků. Zde bych apeloval na závodníky a požádal je o spolupráci s pořadateli. Místa je opravdu málo a při parkování je třeba dbát pokynů pořadatelů a efektivně využít plochu, aby všechny týmy měli svoje pohodlí.

Jakou máš ty vlastní zkušenost s takovou akcí. Víme, že jsi navštívil několik zahraničních závodů.

Mě takto uspořádané bydlení vůbec nevadí, protože sedím na kole a jedu. Navíc má závodník při své cestě neustále kontakt s lidmi, protože projíždí kempy nebo je těsně míjí. V Mnichově, kde startuje přes 3 000 závodníků, je trať obsypaná kempy a je docela příjemné, neustálé povzbuzování lidí a tak… Štafety si tu svojí pohodičku můžou udělat úplně stejnou, jako když bydleli na louce u letního kina. Jen se budou muset přesunout na výměnu jezdců do vymezeného prostoru - to je ovšem kousíček, cca pár stovek metrů.

Co by si popřál závodníkům a návštěvníkům kteří do Jihlavy přijedou?

Přeji všem dobré počasí, bezporuchovou techniku, ať se nikomu nic nestane, co nejlepší formu, štěstí a dobrou volbu toho správného kempu!

26. 2. SPOUŠTÍME PŘIHLÁŠKY

NOVINKA – ZÁVODNÍCI SI MOHOU VYBRAT Z OSMI KEMPŮ

Ne jeden, ne dva, ale hned osm kempů pro ubytování nabídneme při letošním ročníku Jihlavské 24 MTB, který se o víkendu 16.–17. května pojede jako Mezinárodní mistrovství České republiky. Plochy pro stanování mají kapacitu od třiceti do stovky závodníků plus jejich doprovod. To znamená, že při přihláškách si budou muset účastníci dobře rozmyslet, kde chtějí bydlet. Protože bude rvačka o místa, která jsou nejblíže startu.

Důvody ke změnám tradičních ubytovacích prostor jsou nezaviněné pořadateli z občanského sdružení SLIBY - CHYBY. Louka u letňáku nemá vzrostlou trávu, takže tam není možné nikoho pustit, a na dopravním hřišti má sklad materiálu a techniky firma, která staví retenční nádrž pod Brněnským mostem.

Bydlet bude možné na louce u starého vchodu do zoologické, na starém parkovišti u zoologické, na parkovišti magistrátu v Hluboké ulici, parkovišti PSJ u hotelu Gustav Mahler, parkovišti v Křížové ulici, v horní části Masarykova náměstí u morového sloupu a vedle louky na leťňáku. Ve všech kempech bude standardně mobilní WC, v rámci možností se tam budeme snažit přivést elektřinu a vodu. Přesný popis kempů je uveden na webu v sekci ubytování.

Závodníci to nebudou mít na start nijak daleko. Žádné z míst kempů není od startu vzdálenější více než 600 metrů. Navíc velká část trati bude projíždět kempy, to je při závodě pro jezdce atraktivní.

V letošním ročníku dojde k úpravě trati. Kvůli stavebním úpravám v okolí Brněnského mostu vypadne loňská novinka, závodníky pozitivně hodnocený úsek Jihlavská džungle. Je to škoda, protože džungle byla nejoblíbenějším úsekem. Zvlášť potom, co zapršelo … Místo toho se vrátíme na hradební parkán, kde nás čekají krásné, zbrusu nové, schody.

Dalším úsekem, kde dojde ke změně, jsou schody pod bývalým Áčkem. Po nich se letos jezdit nebude, na Heulos se sjede až za grafickou školou Úlehlovou ulicí. Cesta kolem Áčka bude sloužit pro pohyb závodníků mezi startem a cílem, který je na letňáku, a kempy.

Přihlášky na letošní ročník Jihlavské 24 MTB, jehož partnerem je Město Jihlava spustíme 1. března. Cena startovného je stejná, jako vloni. Přihlášení budou mít zdarma i páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí kapely Jelen a Nebe. Ty v současné době jedou úspěšné turné po klubech, takže si myslíme, že to bude dobrý tahák. Dále vystoupí Petr Bende se skupinou a jako host Bohouš Josef z Burma Jones. Za Jihlaváky zahraje Čardáš Klaunů.

Ceny startovného     do 1. května   po 1. květnu

Závod na 24 hodin     900,–               1200,–

Závod na 12 hodin     700,–               900,–

Startovné zahrnuje: startovní číslo se jménem, občerstvení po celou dobu závodu (zdarma kompletně občerstvovací stanice a teplé jídlo, nápoje) zdravotní a technickou pomoc, měření času, ubytovací a parkovací poplatky, mytí kol, vstup na doprovodný kulturní program v pátek a v sobotu do prostoru letního kina. V případě neúčasti se startovné nevrací.

Partneři závodu

TOPlist
GEO: ,